Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Odinstalowanie gry na Androidzie

Odinstalowanie gry na Androidzie

Doskonale wiemy jak ściągać i kupować aplikacje w Android Market. Wiemy też jak je instalować z alternatywnych źródeł. Co jednak w momencie, gdy zechcemy którejś z nich już się pozbyć? Gry mogły się nam już znudzić, programy przestały nam być potrzebne lub po prostu potrzebujemy zwolnić nieco miejsca na nowe, interesujące aplikacje. Trzeba usunąć te stare – tylko jak?

Jak zwykle system Android pozwala wykonać jedną czynność na kilka sposobów, w zależności od naszych potrzeb czy gustów. Nie inaczej jest z usuwaniem aplikacji. Domyślnie w systemie od Google wystarczy przejść doustawień, następnie wybrać „Aplikacje”, później „Zarządzanie aplikacjami” i znajdziemy się w menu, wyświetlającym wszystkie nasze gry, programy, widżety itp.

Z tego poziomu możemy wybrać spośród czterech zakładek. W pierwszej znajdują się wszystkie pobrane przez nas aplikacje. W drugiej tylko te, które aktualnie pracują. Tam też znajdują się procesy, których nie da się usunąć. Trzecia zakładka prowadzi do listy wszystkich programów i usług, zarówno tych usuwalnych, jak i nieusuwalnych. Na końcu znajduje się lista aplikacji, które są zainstalowane na karcie pamięci SD. Nas interesuje tylko ta pierwsza kategoria, mieszcząca w sobie wszystkie ściągnięte przez nas programy.

Wystarczy wybrać aplikację, którą chcemy usunąć z naszego systemu. Pojawi się nam menu ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi wybranego przez nas programu. U góry, po prawej stronie mieści się przycisk „Odinstaluj”, który należy wybrać. Następnie wystarczy potwierdzić nasz wybór i w ten sposób usuwamy aplikację z systemu Android.

Ta metoda jednak zajmuje stosunkowo za dużo czasu, trzeba przebrnąć przez całe menu ustawień by dotrzeć do listy usuwalnych aplikacji. Czy istnieje jakiś inny sposób i co najważniejsze szybszy, niż ten, który wymieniliśmy wyżej? Oczywiście, że tak. Z Android Market możemy ściągnąć specjalną aplikację, która pozwoli nam szybko i bezproblemowo usuwać inne. Wybór jest bardzo duży, my jednak polecamy tę o nazwie Uninstaller. Jest prosta w użyciu i całkowicie darmowa.

Gdy już ją ściągniemy wystarczy przejść do menu, w którym mamy wszystkie aplikacje. Uruchamiamy Uninstaller, a ten wyświetli nam pełną listę wszystkich aplikacji, które zainstalowaliśmy na naszym systemie Android.

rolek | poniedziałek, 10 październik 2011 at 7:57 pm